Kdo jsme a co chceme

 

Cílem projektu Stodola, v rámci kterého jsme vytvořili a provozujeme eShop www.farmarovo.cz, je přímé propojení českých farmářů a malopěstitelů, kteří zde nabízejí vlastní lokální zemědělské plodiny a z nich vyrobené produkty, se zákazníky (koncovými spotřebiteli) v blízkosti těchto farmářů a malopěstitelů. Vlastní lokální zemědělské plodiny a z nich vyrobené produkty od místních farmářů a malopěstitelů dostanete v kvalitě, kterou čeští zákazníci znají a kterou očekávají. Plodiny a produkty z nich si u farmářů a malopěstitelů můžete nejen koupit (tím jsou vaše), ale i uskladnit po potřebnou dobu, pokud nemáte vlastní vhodné skladovací prostory.

Projekt Stodola využívá vyzkoušený a fungující systém lokální ekonomiky, který přináší řadu výhod jak dodavatelům, tak i jejich zákazníkům. Podmínkou pro zařazení dodavatelů do projektu je regionálnost, tedy působení dodavatele ve vymezeném regionu, kterým je obvykle oblast odpovídající bývalým okresům. Tím zajistíme, že potraviny není třeba převážet k zákazníkovi přes celou republiku, ani nemluvě o převážení přes celý kontinent Evropu nebo dokonce z nejvzdálenějších míst světa. Náš systém je nízkonákladový, čímž zajistíme výhodné ceny za danou kvalitu.

Název nově vytvořeného e-shopu s názvem www.farmarovo.cz inspiroval známý večerníček s krkonošskými pohádkami, kde pan Krakonoš jasně a zřetelně dává najevo, že „tady je Krakonošovo!“. Tímto názvem navazujeme na fakt, že potravinová soběstačnost je klíčovým prvkem bezpečnosti naší republiky, jak ukazují případy, kdy i smluvní partneři naší republiky postupují podle zásady „bližší košile než kabát“, když nastane nedostatek klíčových zdrojů pro daný stát, kam potraviny, energie a zdravotní pomůcky jistě patří. Místní velcí i malí farmáři a drobní producenti potravin všeho druhu mohou zajistit většinu základních potravin vysoké kvality a ekologicky tak, jak tomu bylo v blízké i vzdálené minulosti. Za to jim všem děkujeme a jsme připraveni tuto výhodu pro zákazníky dále rozvíjet ve prospěch nás všech.

Věříme, že nákupem potravinových produktů farmářů a drobných producentů z vašeho okolí pomůžete sobě i jim. Budeme tak užiteční nejen v době, kdy je „slunečno“ a obchody jsou plné zbožím s pestrým sortimentem, ale i v době, kdy bude „zataženo nebo bouřka“, což nám ukázaly uplynulé měsíce a roky zdravotního ohrožení a z toho plynoucích omezení všeho druhu. Nebude problém si případně v době prakticky jakéhokoliv omezení dojet pro potraviny, které jsou vaše a které jste si uskladnili u dobře fungující a spolehlivé farmy nebo u malopěstitele.

Začínáme první Stodolou - Mělník. Postupně budeme svoji činnost rozšiřovat na jednotlivých oblastech (okresech) a to formou fanšízingu - hledáme partnery, kteří se budou starat o místní Stodolu a to se znalostí místních podmínek. Tím ještě více podpoříme lokální dodavatele a jejich přímé zákazníky.

Hlavní operátor projektu Stodola a eShopu www.farmarovo.cz

01.2021

Kdo jsme a co chceme

  Cílem projektu Stodola, v rámci kterého jsme vytvořili a provozujeme eShop www.farmarovo.cz, je přímé propojení českých farmářů a malopěstitelů,…

Celý článek

03.2021

Čechům českou kvalitu? (z www.novarepublika.cz)

Samozřejmě. Kdo rozhoduje o nabídce? O cenách nezávisle rozhodují maloobchodní řetězce. ... Brambory se vykupují typicky za 2,40, prodávají za 19 Kč

Celý článek

03.2021

Vítáme vás na eShopu, kde farmáři prodávají přímo zákazníkům!

Vítáme vás na novém eShopu, kde čeští farmáři prodávají přímo svým zákazníkům v blízkém okolí. Chceme tím pro zákazníky dosáhnout co nejlepší kvality…

Celý článek